Přejít na: Obsah | Konec stránky

Tisková zpráva: Ministerstvo životního prostředí schválilo podporu pro 5 projektů Národního památkového ústavu v rámci Operačního programu Životní prostředí

27.1.2011 | tisková zpráva | sdělení, informace | Grabštejn – hrad, Javorník, Jánský Vrch - zámek, Mnichovo Hradiště - zámek, Nebílovy - zámek, Praha
no-photo [1]
Ministerstvo životního prostředí schválilo podporu pro všech 5 projektů Národního památkového ústavu, podaných v rámci XX. výzvy Operačního programu Životní prostředí.

 

 

 

 

 

 

Jedná se o projekty pěti územních odborných pracovišť Národního památkového ústavu v rámci Prioritní osy 6 – Zlepšování stavu přírody a krajiny, přičemž většina z nich spadá do Oblasti podpory 6.5 – Podpora regenerace urbanizované krajiny.

Schválené projekty Národního památkového ústavu jsou převážně zaměřeny na obnovu zámeckých parků a zahrad a jejich realizace bude probíhat mezi léty 2011 – 2014. Konkrétně se jedná o projekty: Obnova zeleně hradního parku a lesoparku Grabštejn, Obnova zámecké zahrady v Nebílovech, Obnova krajinářských částí zámeckého parku Mnichovo Hradiště, Obnova vegetačních prvků v parku Jánský Vrch, II. etapa z roku 2010 a Projekt speciálních ohradníků a konstrukcí včetně doprovodných opatření zabraňujících vniknutí bobra evropského do zámeckého parku.

Celková výše schválených dotací pro projekty Národního památkového ústavu v rámci XX. výzvy Operačního programu Životní prostředí činí 37 728 299 Kč.

Kontakty:

Mgr. Zdeňka Kalová, Dis., tiskový referát NPÚ, 257 010 207, 724 511 225, kalova@up.npu.cz

Ing. Irena Zemanová, MBA, referát evropských fondů NPÚ, tel: 724 663 597, zemanova@up.npu.cz

 

Tisková zpráva ke stažení: .zdeMetadata ke zprávě

Vloženo
27.1.2011 15:22
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Specifický typ novinky
tisková zpráva
Témata
financování, kulturní krajina, obnova památek, odborná sdělení, přírodní prostředí, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
7041
Novinka na mapě
Vyhledání cesty
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit